Sepetim

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

İnsanların yaşamları farklı mekanlarda geçmektedir.

Bu mekanlara bakıldığında hepsinin bir yapılış amacı vardır. Bu mekanlarda ısı, ışık,
ses ve renk gibi ögeler dengeli bir biçimde kurgulanmalı, kullanıcısına gerekli rahatlığı vermelidir. Bütün bunların yanında tasarımda mobilya ve aksesuar
gibi ögelerde çok önemli bir yere sahiptir.

Mobilyaya anlam olarak bakıldığında oturulan yerlerin süslenmesine ve türlü amaçlarla donatılmasına yarayan eşya olarak karşımıza çıkar.
Fakat mobilyayı bu şekilde sınırlamak doğru değildir. Mobilya sizi ve zevkinizi yansıtan en önemli parçadır. İşlevsel değeri ile mekanların kullanışını
etkilerken estetik yönüyle mekanların güzellik algısına şekil verir. Mobilyalar mekanları sıcak ve renkli ortamlara dönüşmesini sağlar.
Bir başka deyişle sanat ve tekniğin birleşimidir.

Mobilyalar; koltuk, masa, sandalye, sehpa, tabure, koltuk, dolap, sandık, küçük süs eşyaları gibi insanların ihtiyaçlarından kaynaklanan ve yaşamlarını kolaylaştıran eşyalardır.
Mobilya kullanımı; kişilerin isteğine veya yerine göre değişik malzemelerden yapılabilmektedir. Fakat mobilya yapımında ve kullanımında en fazla tercih edilen ahşap malzemedir.

Ahşap genellikle kolay bulunabilen, taşınması zor olmayan, kullanışlı bir ham maddedir. Ahşap işlenmesi ve dekoratif süslemelerin kolay yapılabildiği bir üründür.
Ahşapların özelliklerine göre boyanıp cilalanması ile oluşan görüntü ahşabı insanlar için daha değerli kılar.