Sepetim

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Klasik

Klasik dekorasyonun en belirleyici özelliği zamana direnmesi ve geçmişin  stil sahibi tasarım unsurlarını modern zamanlara taşımasıdır. Geleneksel detay ve şık çizgilerle, dekoratif parçalar, kumaş ve döşeme tercihleri klasik tarzın temelini oluşturur. Süslemeli tavanlar, oymalı mobilyalar, yaldızlı ve desenli kumaşlar klasik tarzın belirleyici öğelerindendir. Bu tarzın kendini en iyi göstereceği yerlerden biri de salonlar.

Saten ve ipek kumaşlar, altın işlemeli aksesuarlar, oturma grubunda kullanılan kıvrımlı yapıda işlemeli ahşap koltuklar bu tarzı tamamlar. Kullanılan malzemelerin kalitesi de çok önemlidir. Bu yüzden uygulaması da pahalı olan bir stildir.

Klasik dekorasyonlar ihtişamlı ve kalabalık olabileceği gibi, yalın ve basit de olabilirler. Sade ve konforlu bir oturma grubu, birbiriyle uyum içindeki renklerin sağladığı yumuşak geçişler, perde ve kırlentlerdeki geleneksel motifler de klasik dekorasyon tarzını yansıtır. Nostaljik ve tarihsel dokuyu hissettirebilecek aksesuar ve antika objeler bu tarzın olmazsa olmazları arasında yer alıyor.